×

Medvirkende

Alle roller

Bilde fra Kristinspelet 2020.
Foto: Yury Rogachev

Madalena Sousa Helly-Hansen: Kristin Lavransdatter
Ravdeep Singh Bajwa: Erlend Nikulaussøn av Husaby
Håkon Ramstad: Lavrans Bjørgulfssøn, sladrekjerring
Mari Midtli: Alvemøen
Endre Skjåk: Broder Edvin
Daniel Frikstad: Bentein, Herr Bjørn, Gunnulf, sladrekjerring, gardskar, dommedagsprofet, prostituert, spøkelse
Aud Hove: Ragnfrid, sladrekjerring
Sverre Spjotum: Simon Darre, narr, hird, sladrekjerring, spøkelse,
Reidun Aasgaard: Moster Åshild Gautesdatter, Abbedissen på Rein, gårdsjente, sladrekjerring, spøkelse
Lina Bjørnstad: Eline Ormsdatter
Eirik Odde: Ulv, gardskar, spøkelse
Synne Løvli Haugen: Ingebjørg Fillipusdotter, danser, gårdsjente, prostituert, skog, sladrekjerring, bloter, spøkelse
Ola Klashaugen: Arne Gyrdssøn, Nåkkve, gårdskar, en pestsjuk, spøkelse, munk, hird, skiltholder
Elena Bjørnstadhaugen: Ulvhild, Biskopen, danser, heksa med eplene, skog, gårdsjente, spøkelse
Anna Øihusom: Ramborg, røveren, prostituert, sladrekjerring, gårdsjente, bloter, døden, danser
Lars Blekastad: Sira Eirik, skog, trell, gårdskar, prostituert, munk, sladrekjerring, bloter, spøkelse
Linda Therese Siljehaug: Inga på Brekken, gårdsjente, forgiftet kvinne
Johnny Synslien: Munan Bårdssøn, gårdskar, en flamsk mann, spøkelse, sladrekar
Simen Lien Kleiven: Gyrd på Brekken, skog, gårdskar, skinkeselger, munk, Arntor, hird, Kolbein, spøkelse
Ole Christian Josten: gårdskar, munk, skinkeselger, hird, sladrekar, bloter, skog, spøkelse
Sofie Lindsøe Bryhn: Bjørgulf, danser, skog, skjelett, gårdsjente, nonne, skinkeselger
Ida Eglum Sveen: Gaute, danser, skog, gårdsjente, spøkelse, nonne, teatertrupp
Shaymaa Nasser Alhussein: gårdsjente, nonne, spøkelse
Pål Blessom: gårdskar, skinkeselger, sladrekar, munk, spøkelse, skog
Alma Eline Valseth: Skule, skog, gårdsjente, trell, nonne, spøkelse
Helma Øihusom Kleiven: Ivar, gårdsjente, teatertrupp, skog, nonne, spøkelse
Ronja Sylling Andersbakken: gårdsjente, tigger, sladrekjerring, nonne, spøkelse, sko
Lilly Aasgaard Lerhaugen: Kristin som barn, Ivar lille, teatertrupp, gårdsbarn, sladrebarn, nonne, spøkelse, skog
Anna Hundevadt: Gaute lille, gårdsbarn, bøddel, nonne, sladrebarn, spøkelse
Boris Rogachev: Bjørgulf lille, Lavrans lille, skog, gårdsbarn, teatertrupp, spøkelse
Magnus Lonbakken: Nåkkve, Tore fra Steinunn, gårdsbarn, forgiftet barn, sladrebarn, spøkelse, skog
Sia Justesen: teatertrupp, nonne, gårdsbarn, Skule lille, skog, skjelett, sladrebarn
Tina Isabelle Green-Kleiven: Munan lille, gårdsbarn, skog, tigger, spøkelse
Frøkna: en hest
Jenta: en hest
Ingvald Hansen: Ingvald hestekar

Produksjon

Regi: Marie Nikazm Bakken
Kostyme og scenografi: Tone Aminda Gøytil Lund
Koreografi: Lone Eivindsdotter
Musikk, komposisjon: Martin Korssletten
Manus: Marie Nikazm Bakken og Marie Othilie Hundevadt

Prosjektleder: Sel Teaterlag v/Reidun Aasgaard
Prosjektstyret: Maja Bekken, Reidun Aasgaard, Kari Øihusom, Andrine Pedersen Sandvær, Elisabeth Winther
Produsent: Maja Bekken
Inspisient: Hilde Knedal Andersen
Rekvisitør: Anna Øihusom
Kostymeansvarlig: Kari Øihusom
Produksjonsassistent: Andrine Pedersen Sandvær
Scenografiassistent: Barbro Bekken
Markedsføring: Jan Frode Lindsø og Marie Wien Lodsby
Lyd/lys: Arcco v/Michael Dahlen

Her kan du laste ned årets programhefte.

Pin It on Pinterest